hodnocení účastníků

Kurz: Jak v roce 2021 získat "kůrovcový" příspěvek

Od 30. srpna až do 15. října bude možné opět požádat o příspěvek na kůrovcové dříví z roku 2020. Vláda třetí fázi kůrovcového příspěvku schválila 23. srpna 2021. S podáním žádosti přitom není nutné spěchat, protože příspěvek dostane každý, kdo žádost správně podá, a bude mít na příspěvek nárok.

Seminář, na němž ministerský rada Ing. Tomáš Smejkal provede zájemce všemi úskalími spojenými s žádostí o příspěvek na škody způsobené kůrovcem, poskytne všechny informace potřebné k tomu, abyste k získání „kůrovcové dotace“ museli vynaložit co nejmenší úsilí.

S postupem kůrovcové kalamity územím České republiky se uvedená kompenzace za rok 2020 v mnoha případech týká vlastníků lesů, kteří v předchozích fázích o příspěvek nežádali a chybí jim o něm potřebné informace. Nabízený dvouhodinový seminář účastníkům přinese ucelené informace o podmínkách pro poskytnutí příspěvku, bude rovněž prezentován způsob vyplnění žádosti v tzv. modulu pro žadatele, a účastníci budou také upozorněni na nejčastější chyby dosavadních žadatelů. Po semináři bude každý z účastníků schopen žádost sestavit sám, případně ve spolupráci se svým odborným lesním hospodářem.  

Ing. Tomáš Smejkal
ministerský rada
Ministerstvo zemědělství ČR

Lektor je od roku 2014 zaměstnancem Ministerstva zemědělství ČR, kde v rámci Sekce lesního hospodářství působí v oddělení ekonomických nástrojů lesního hospodářství. Ve své pracovní činnosti se věnuje především kontrole poskytnutých dotací, přípravě legislativy pro dotační programy, rozvoji informačních systémů pro poskytování dotace a v některých programech i vlastnímu řízení o poskytnutí dotací.

Má zkušenosti s prezentováním problematiky lesnických a mysliveckých dotací různě zaměřenému publiku – drobným vlastníkům lesů i dotačním specialistům lesních podniků. Z provozu dotační infolinky zná nejčastější problémy žadatelů a způsoby jejich řešení.

Lektor vystudoval Provozně ekonomickou fakultu a následně Fakultu lesnickou a dřevařskou České zemědělské univerzity v Praze, absolvoval rovněž postgraduální čtyřsemestrální specializační kurz „Oceňování lesa a znalecké minimum“.